Opis zabiegu

System nici PDO powstał pięć lat temu w Korei Południowej, gdzie zauważono, że nici PDO w tkankach wzmacniają mięśnie i ścięgna organizmu. Obecnie system ten stosowany jest w wielu krajach świata. PDO czyli polidoksanon jest silnym syntetycznym włóknem składającym się z jednego lub dwóch skręconych stałych włókien, które po pewnym czasie rozpuszczają się w tkankach. PDO jest materiałem znanym i stosowanym od wielu lat w medycynie, dotychczas był on głównie wykorzystywany do produkcji szwów skórnych i podskórnych. Materiał ten spełnia wszystkie wymagania określone przez Farmakopea USA względem szwów chirurgicznych i wykazuje wysoki profil bezpieczeństwa.

Nić PDO umieszczona jest na sterylnej, bardzo cienkiej igle przy pomocy której wprowadza się je w określone okolice skóry twarzy, szyi, dekoltu czy biustu, dzięki czemu można osiągnąć efekt liftingu twarzy lub innych części ciała.

Delikatny lifting twarzy i ciała

Wprowadzając nić PDO pod skórę uzyskuje się poprawę jej wyglądu, staje się ona bardziej elastyczna, jędrna i lepiej nawilżona. Technika wprowadzania nici PDO opiera się na wykorzystywaniu naturalnych linii napięcia skóry, co działa podobnie jak lifting chirurgiczny. Dzięki niciom można również ograniczyć siłę mięśni mimicznych twarzy i uzyskać efekty estetyczne zbliżone do podawania toksyny botulinowej. Po około 10-14 dniach od wprowadzenia rozpoczyna się proces syntezy naturalnych białek organizmu (kolagenu i elastyny). Proces ten działa przez cały okres utrzymywania się nici w organizmie (do 6-8 miesięcy).

Wpływ nici PDO na skórę:

  • Pobudzają w tkankach proces neokolagenezy – stymuluje produkcję nowego kolagenu (białka odpowiedzialnego za napięcie i jędrność skóry)
  • Stymulują fibroblasty, powodując pobudzenie syntezy elastyny (białka odpowiedzialnego za sprężystość i elastyczność skóry)
  • W badaniach In vivo powodują syntezę naturalnego (endogennego) kwasu hialuronowego.

Nici działają regenerująco i odżywiająco na skórę poprzez produkcję nowego kolagenu. W efekcie skóra ulega napięciu, odmłodzeniu i odświeżeniu oraz znikają drobne zmarszczki.

Nici PDO - Przeciwwskazania

Przeciwwskazania

  • stany zapalne skóry i tkanki podskórnej
  • choroby autoimmunolgiczne
  • zrosty w obrębie skóry i tkanki podskórnej
  • zaburzenia krzepliwości krwi
  • antykoagulanty

Postępowanie przed zabiegiem

Postępowanie po zabiegu


Nici PDO - Cena zabiegu

CZęstotliwość zabiegów:3 zabiegi, jeden raz na 2 miesiące

Nici PDO - Cena zabiegu

Cena zabiegu: 89 zł za 1 nić

Nici PDO - Czas trwania

Czas trwania: 45 minut